Praca Po Szkole Wyższej

Praca w fabryce magnesów i czlowiek z wyższym wyksztalceniem jeszcze do niedawna wydawaly sie niemożliwym polaczeniem. Jednak jak pokazala historia nie ma rzeczy i polaczen niemożliwych. Obecnie praca w fabryce w wiekszosci nie polega już na dokrecaniu śrubek, czy wykonywaniu konkretnego procesu, lecz na zupelnie, czym innym. Dziś ludzie pracujacy w zakładach produkcyjnych przy magnesach neodymowych pelnia glównie funkcje nadzorcze i kontrolujace. Sprawdzaja oni prace wykonywana przez maszyny.

Komputery przemyslowe wymagaja kontroli jak odwierty pod pompy gruntowe. Nie sa to, bowiem sprzety bezawaryjne jak czesto sugeruja sprzedajacy komputery przemyslowe. Podobnie rzecz sie ma w przypadku takiej technologii jak Ethernet przemyslowy. Nie wymaga ona, co prawda stalego nadzoru, jednak w przypadku jakiegokolwiek bledu wymaga sprawdzenia przez osobe, która wie jak taki Ethernet przemyslowy dziala.

Absolwenci wyższych szkól technicznych w Katowicach staja sie, wiec coraz czesciej pracownikami fabryk. Od szeregowych pracowników nie odróżnia ich jednak strój, a pensja i zakres wykonywanych obowiazków. Innowacje technologiczne takie jak komputery przemyslowe, czy walcowe magnesy zdecydowanie niosa dla firmy wiele korzysci. Niosa jednak ze soba również obowiazek specjalizacji personelu, który nie zawsze dla pracodawcy jest latwy do przyjecia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.